Кошркар го собори Флојд Мејведер (ВИДЕО)

48

Непобедената боксерска легенда на Флојд Мејведер учествуваше на средба за спонзорство на кошарката во Монструм Енерг 50К во Лас Вегас и одлучи дека е добра идеја да се обиде да се надигрува со легенда како Вилијамс Лари.

Дефинитивно, тоа не беше добро за „Мани/Пари“, затоа што беше притиснат од Лари и силно падна на земјата, нешто што во боксот не му се случуваше. Вилијамс го заработи прекарот „Коска колектор“, бидејќи и скршил многу коски на своите ривали, а Флојд е уште една жртва на неговата бескрупулозна игра.

Еве што се случило кога двете легенди се судрија: