Конор Мек Грегор ги забавува клиентите во паб во Њујорк (ВИДЕО)

Конор Мек Грегор продолжува да се забавува додека наводно се подготвува за враќање во кафезот.

Поранешниот двократен шампион на УФЦ го посети ирскиот паб Bartley Dunne’s во Њујорк. „Озлогласениот“ веројатно бил таму за да ги промовира своите пијалоци. Се појавија фотографии и видео од посетата на ѕвездата која очигледно добро се забавува. Мек Грегор е зад барот и ги забавува клиентите.

Ѕвездата на УФЦ е тренер во 31-та сезона на ТУФ. Таму тренираше против Мајкл Чендлер, кој го поведе со 7-0 во директни борби. Конер неодамна откри дека планира да се бори со Чендлер овој декември.

За жал, Мек Грегор допрва треба да обезбеди примероци за УСАДА. Ова значи дека тој нема право да се бори во УФЦ во 2023 година. Конор мора да биде чист 6 месеци пред да му биде дозволено да се врати во организацијата на Дана Вајт.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Full Violence ™ (@fullviolence)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО