Јаир Родригез против Брајан Ортега на УФЦ Фајт најт 210

Ќе се борат двајца од најдобрите борци на УФЦ во перо категорија. Јаир Родригез и Брајан Ортега на настанот УФЦ Фајт најт 210 на 16 јули. Локацијата за гала вечерта се уште не е објавена.

Родригез има скор од 13-3-1 во ММА и последен пат загуби од Макс Холовеј кон крајот на 2021 година. Овој пораз ја прекина серијата од 2 последователни победи. Јаир на 7 средби победи со завршница, а двапати беше нокаутиран. Тој победи на 7 од 10 борби во УФЦ.

Ортега, пак, има скор 15-2-1 во ММА, а последен пат загуби од Александар Волкановски на крајот на 2021 година. Брајан победи на 10 средби со нокаут и има 1 пораз со нокаут. Тој загуби само 2 од неговите 10 борби во УФЦ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО