Харитонов против Сокуџу во Кина

По првата победа во Белатор, Сергеј Харитонов (24-6) оди во Кина.

Во главната борба на М-1 Челинџ настанот во Харбин на 15 јуни силите ќе си ги одмери со колегата од Прајд Сокуџу (18-7).

33-годишниот Камернунец го замени првично најавениот Бразилец Маркус Винициус Лопез.

Сокоуџу се бореше кон крајот на мај на големиот КСВ настан во Варшава. На фудбалски стадион пред 58.000 гледачи е поразен со поделена одлука на судиите од пионерот на полската ММА сцена кој се врати по шест години отсуство, Лукаш Јурковски.

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО