Фјури со брутални навреди до Вајлдер: Бегаш п….о!

Борбата за светската титула на ВБЦ во тешка категорија меѓу Дионтеј Вајлдер и Тајсон Фјури е официјално закажана за 22 февруари.

Вајлдер по вторат против „Кралот на Циганите“ ќе го брани појасот. Фјури во негов препознатлива уште сега почна пресметката. Откако Американецот не се појави на закажаните медиумски активности, Фјури брутално го навреди противникот.

„Ова е порака за п……а Деонтеј Валјдер кој не се појави. Тврди дека има грип, но тоа е затоа што не сака да биде во иста соба со мене. Неговата екипа се плаши да го стави во иста соба со мене. Тоа е факт. Дионтеј, па каква п…а си станал ти? Не смееш да дојдеш пред мене затоа што знаеш дека ќе те научам на памет“ – истакна Фјури на прес-конференцијата како најава за борбата со Вајлдер.

Но, ова е веќе видена тактика и на двјацата боксери за привлекување на поголемо внимание и засенување на Ентони Џошуа, нешто што првиот пат наполно им успеа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО