Врховниот го уништи Бен Садик онлајн (ВИДЕО)

85

Рико Верховен го испрати својот следен противник во вербален нокдаун две недели пред нивниот меч.

Шампионот во тешка категорија на Глори ќе ја брани титулата против Џамал Бен Садик на 30 јануари, а ова ќе биде трет меѓусебен меч. Во првиот, во 2011 година, Белгиецот со мароканско потекло победи со технички нокаут. Шест години подоцна, Верховен, сега шампион, се реваншира и го одбрани појасот, повторно со технички нокаут. Бен Садик тогаш беше подложен на жестоки критики откако плукна во лицето на противникот за време на еден од настаните пред мечот.

Пред нивната средба на 30 јануари, тие има средба со новинарите преку интернет, а Бен Садик се закани дека ќе го нокаутира Верховен пред петата рунда. Сепак, Верховен одговори соодветно, потсетувајќи го на нивниот последен меч.

„Кога ќе влегзам во рингот, знаеш што ќе се случи. Ти не си на мое ниво. Ти си добар борец, висок, со пристојна опрема, но не гледам никаква опасност во тебе. Патем, дали си во подобра форма од минатиот пат?“,праша Верховен.