Во Полска кикбоксер си ја скрши ногата задавјќи силен удар (Вознемирувачко ВИДЕО)

141

Друг случај на брутална скршеница на ногата се случи во боречките спортови. Минатиот викенд во Полска се одржа настанот Krwawy Sport 3: K1 Hardcore Division. Адам Вишневски и Вадим Шаблевски се бореа во тешка категорија според правилата на кик боксот.

Нивната борба започна многу интересно, но работите брзо се претворија во трагедија. Вишневски упати неколку моќни удари кон противникот, а потоа се врати назад.

Адам зачекори криво, проследен со брутална скршеница на ногата. Нивната битка беше запрена, а лекарите му помогнаа на Вишневски, кој беше изнесе на носилка.

Вишневски има учинок 2-5 во кик бокс, а на социјалните мрежи изјави дека ќе се оперира.

„Многу луѓе ми пишуваат за да проверат како се чувствувам. Секој што ја гледал борбата видел дека победив, но и изгубив. Ногата ми се скрши додека удрив силно. Сега сум во болница и ќе ме оперираат. Единственото нешто што ме боли е моето воинствено срце! Моето его страдаше многу!

Сакам да излезам од тука што е можно побрзо, да започнам со рехабилитација. Знам дека ќе биде потребно време, но сакам реванш, а потоа и борба за појас. Третманот може да биде побрз отколку што предвидуваат лекарите. Сакам да се вратам што е можно побрзо. Ви благодарам на сите за убавите зборови!“, напиша Вишневски.