Вердум и Фереира точни на мерењето за ПФЛ 3, Делија и Пајиќ ќе се борат за победи (ВИДЕО)

107

Поминаа мерењето за ПФЛ 3 настанот што ќе се одржи за неколку часа во Њyџерси. Во главната борба ќе ги видиме легендата Фабрицио Вердум и Ренан Фереира. Вердум тежеше 109,54 килограми, а Фереира 114,30.

Во коглавната борба шампионката во лесна категорија Кајла Харисон ќе се бори против Маријана Мораис. Харисон имаше 70,42 килограми, а Маријана 69,39.

Главна карта:
Фабрицио Вердум (241,5 / 109,54 кг) – Ренан Фереира (252 / 114,30 кг)
Кајла Харисон (155,25 / 70,42 кг) – Маријана Мораис (153 / 69,39 кг)
Мохамед Усман (239 / 108,40 кг) – Брендон Сајлем (264,25 / 119,86 кг)
Гена Фабијан (155,75 / 70,64 кг) – Лора Санчез (155,5 / 70,53 кг)

Прелиминарни:
Лариса Пачеко (155,25) – Јулија Пајиќ (155,75)
Анте Делија (233,25) Бруно Капелоца (234)
Синди Дандоис (153) – Кејтлин Јанг (155)
Денис Голцов (240,5) – Мухамед ДеРиз (257,5)
Олена Колесник (155,25) – Тејлор Гвардадо (154,5)