Усик главен херој во музички хит (ВИДЕО)

128

Украинската боксерска ѕвезда, Александар Усик, исто така, успешно настапи на друго поле. Во пресрет на судирот против светскиот шампион во тешка категорија, Ентони Џошуа, Усик стана главен лик во видеото за песната „Запали“.

Поп -песната која доби огромна популарност само неколку часа по објавувањето, ја изведува дуото „Ана Марија“ или близначките Гана и Марија Опанасјук.

Видеото ја отвора темата за патот до победата, волјата и самодовербата. Идејата е дека на крајот, на овој или оној начин, главната битка е со самиот себе. Учеството на Александар Усик не е случајно, бидејќи тој е пример за милиони и сегашната боксерска ѕвезда во татковината. Неговиот меч со Џошуа за појасот во тешка категорија на Светската боксерска организација (ВБО) е на 25 септември во Лондон, Велика Британија.

Песната на Ана Марија е изведена на англиски јазик и во еден дел пишува „време е да го направиме чекорот токму сега“. И дветр се облечени во традиционална боксерска облека и се на рингот.

Рефрен:

Треба да го запалиш

пламенот во тебе

Треба да леташ нагоре

И покрај твојот пат

Да биде цел

Силата е твоето име

затоа што имаш вера, без разлика што збпоруваат