Уште шест медали за македонските каратисти на „Кроација опен“

307

Алексанадар Неделковски (Металург) го освои бронзениот медал во кати за сениори и златниот во У-21на Меѓународниот карате турнир „Кроација опен“ во Риека, Хрватска.

Матеј Белистојаноски (-55 кг, Спорт 94) и Бојан Костов (-61 кг, Олмпик спорт) освоија сребрени медали во борби за јуниори, додека на Андреј Ангеловски (-76 кг, Олмпик спорт) му припадна бронзата. Стефан Стојановиќ (Макпетрол) во категоријата над 76 кг го освои сребрениот медал.