УФЦ ѕвездата Мајк Пери брутално нокаутираше постар човек (ВИДЕО)

114

ММА борецот на УФЦ Мајк Пери направи проблем во едно кафуле откако влегол во кавга со еден случаен минувач, по што го удри. Пери е снимен во еден бар во Тексас, како се кара со постар човек, а нивната расправија потоа прерасна во физичка пресметка. УФЦ борецот го удри потоа постариот човек, кој се струполи на земја.

Засега не се знае причината за инцидентот, но на снимката се гледа дека борецот е изнервиран и лут, а во тие моменти девојката се обидува да го изнесе од барот.