Тајсон Фјури: Голем? Џошуа е добар само на фотографии

188

Тајсон Фјури сериозно го гризна својот најверојатно следен противник – Ентони Џошуа.

Еј Џеј објави две фотографии на кои се поти за време на спаринг сесиите и напиша: „Голем борец од наши дни може успешно да се натпреварува во која било ера“.

Објаввата предизвика лавина одговори.

Брзо го привлече вниманието на Фјури.

„Одлично? Мојот задник! Ве нокаутира дебело момче кое имаше три недели известување за битката. Вие сте одлични само да изгледате добро на фотографии“.

https://twitter.com/anthonyfjoshua/status/1346943530988679168?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1347138299203350528%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fboxing%2Ftajsn-fyuri-velik-dzhoshua-e-dobr-samo-na-snimki%2F

Така продолжи вербалната војна меѓу нив.

Неодамна со половина уста објавија дека мечот веќе е договорен. Се чини дека и неговата промоција е во полн ек.

Претходно, Ентони Џошуа објави дека нема да боксира повеќе од 5 години.

Британецот рече дека и Фјури наскоро треба да размисли за пензија, така што нема место за одложување на битката за обединување во тешка категорија.

Двајцата ги имаат сите светски титули во категоријата. Победник на нивната средба ќе биде првиот апсолутен светски шампион во тешка категорија по Ленокс Луис по две децении.