Тајсон Фјури го предводи Топ 10 на магазинот „Ринг“

154

Магазинот „Ринг“ ги објави Топ 10 боксерите во тешка категорија.

Според „боксерската библија“ – „Ринг“ шампион е Тајсон Фјури

Шампион на „Ринг“ е Тајсон Фјури, а по него следат: Дионтеј Вајлдер, Александар Поветкин, Дилиен Вајт, Луис Ортиз, Енди Руиз, Џозеф Паркер, Мајкл Хантер, Оскар Ривас и Пулев.

Украинските медиуми се прашуваа зошто Александар Усик не е во Топ 10 на списанието, но тој очигледно ќе мора да работи повеќе за да го заработи нивното признание.