Тајсон Фјури: Еднаш испив 14 пива и победив тројца топ спаринг противници

207
AppleMark

Во негов стил Тајсон Фјури ги разбранува духовите и му се потсмеа на Ентони Џошуа.

„Џипси кинг“ објави колаж на кој е во лоша физичка форма и фотографија од Еј Џеј после тренинг.

Го додаде следниот текст:

„Се сеќавам дека пиев 14 пива во една вечер, а потоа спарив со тројца топ 10 боксери во тешка категорија. Ги победив сите“.

За фотографијата со Џошуа е и неговиот појадок:

„Мојот појадок вклучува јамки, јајца и урми. По голема чинија овесна каша, протеински шејк, чаша сок од портокал и чаша мед, лимон и ѓумбир“.

Фјури неодамна објави слична шега со Дионтеј Вајлдер и Владимир Кличко. Во сличен стил, тој напиша дека ги победил овие двајца мускулести борци.