Сопругата на Миочиќ откри во каква состојба е Стипе (ФОТО)

425

По тешкиот пораз против Френсис Нгану, Стипе Миочиќ веднаш беше пренесен во болница за да се пренесе на ЦТ на главата. Камерунскиот борец го победи американско-хрватскиот борец со нокаут во втората рунда на УФЦ 260 и ја освои титулата во тешка категорија.

Сите со нетрпение ги очекувавме новостите од болницата, а потоа сопругата на Стипе, Рајан Мари се јави преку Инстаграм.

„Добро е, тој сепак е мојот херој“, напиша Рајан Мари Миочиќ на Инстаграм со заедничка фотографија.

Стипе доби силен удар во главата на почетокот на втората рунда, а потоа погреши расудувањето и налета на Нагану.

Камерунскиот борец со нов удар го испрати Стипе во нокдаун.