Скандал на ОИ: Марокански боксер како Тајсон, сакал да му го одгризе увото на противникот (ВИДЕО)

190

Духот на Мајк Тасон на Олимписките игри во Токио. Мароканскиот боксер Јунес Бала направил голем скандал во Токио.

Бала во борбата против Дејвид Ника се обидел да му го одгризе увото на Новозеланѓанецот.

Бала бил изнервиран бидејќи се нашол во тешка ситуација во текот на борбата и постапил како Тајсон во славниот меч со Ивандер Холифилд во 1997-ма година.

Меѓутоа, Бала “не загризал добро”, а не бил ни дискфалификуван.

“Се обиде да ме гризне за образ, но за среќа малку беше лизгаво. Веројатно се испотил, имаше и штитник на устата, на кој немаше пукнатина”, рекол Ника по мечот.