Шугар Реј Леонард впечатлив и на 64 години (ВИДЕО)

171

Легендата на боксот Реј Леонард – Шугар се врати во времето и ја покажа неверојатната брзина на неговите раце.

64-годишниот Американец сподели видео на Инстаграм во кое тренира со ѕвездата на социјалните мрежи Блејк Греј, облечен во заштитна опрема. Леонард, кој се пензионираше во 1997 година, ги крена рацете против Греј и го погоди со брзи удари.

Во кариерата Реј Шугар има 36 победи и 3 порази, бидејќи е светски шампион во 5 различни категории. Пред да стане професионалец, Леонард исто така освои златен медал на Олимписките игри во Монтреал во 1976 година.