11 C
Skopje
23/04/2021 | 00:47
Почетна Останато Шекил О’Нил леташе, но овој пат од рингот и кршеше столици (ВИДЕО)

Шекил О’Нил леташе, но овој пат од рингот и кршеше столици (ВИДЕО)

894

Шекил О’Нил некогаш беше незапирлива сила под обрачите на НБА со своите 216 см висина и околу 145 кг.

Вчера тој и покажа на публиката на промоцијата на професионално борење „ All Elite Wrestling “ како изгледа во кечерски ринг.

Воодушевената публика го поздрави легендарниот кошаркар, сега на 48 години, пред борбата во која влезе со Џејд Каргил против Коди Родос, Ред Велвет.

Сешто се случи во рингот , а најинтересното го издвои самиот Шек на социјалните мрежи.

Коментарите се претежно позитивни и има многу кои го повикуваат О’Нил трајно да се пресели во ново опкружување.