Шампионот Ларин доби „БМВ“ џип од Путин, се бореше со Георгивски во финалето

304

Противникот во финалето на Олмписките игри во Токио на нашиот Дејан Георгиевски на таеквондо турнирот во категоријата над 87 килограми, олимпискиот шампион Владислав Ларин, доби поклон од државата нов „БМВ“ џип, кој лично му го врачи претседателот Владимир Путин на посебна свеченост за сите медалисти од Русија на ОИ.