Сè застана кога Мајк Тајсон се појави на плажа (ФОТО)

150

Познатиот Мајк Тајсон го прослави својот 54-ти роденден пред неколку дена.

Иако влезе во шестата деценија од животот, поранешниот светски шампион изгледа навистина феноменален, и напорно тренира за најавеното враќање во рингот.

Секако, Тајсон има и други работни места, па привлече големо внимание во Лос Анџелес кога се појави на една плажа.

Тајсон учествуваше во снимањето на рекламата. Нема сомнение дека тој уживал во оваа работа, а привлече и многу погледи.

За 54-годишник, тој изгледа навистина фантастично и има со  што да се фали.

Останува да се види како ќе изгледа неговото враќање во рингот и кој ќе биде неговиот противник.