Рускиот крал на шлаканиците уште еднаш покажа колку е силен – го „заспа“ својот противник (ВИДЕО)

142

Рускиот крал на шлаканиците Васили Камотски повторно се најде во центарот на вниманието на светската јавност.

Камотски е познат како шампион во натпреварите во шлаканици во Русија, но за него не се знае многу. Тој не дозволува за неговиот приватен живот да се пишува во медиумите.

Сега се најде во центарот на вниманието откако се појави ново видео од натпреварување одржано во еден руски град.

Камотски тука уште еднаш покажа неверојатна сила и докажа дека заслужено е шампион. По неговата втора шлаканица судиите мораа да го прекинат мечот.

View this post on Instagram

You versus who? 😳🖐️ @sarychevkirill

A post shared by SPORTbible (@sportbible) on