Резултати: Ѓорги Ѓоргиев најдобар борач на „Трофеј шампиони боречки легенди“ во Радовиш

1238

На Меѓународниот турнир „Трофеј шампиони боречки легенди“ за најдобар борач на турнирот е прогласен Ѓорги Ѓоргиев од Бучим, додека Енис Латифи од Косово е најдобар странски борач е, а најдобар домашен борач е Зорица Јованова од Бучим.

На турнирот учествуваа 135 борачи и борачки од Бучим, Балканец, Скопје, Чаир, Студеничани, Ускана, Неготино и Вардар од Македонија, две екипи од Косово и Србија.

Резултати

2011-12г. 35кг
1.Мулафер Мустафа – Чаир
2.Марко Васков – Балканец
3.Иван Коцев – Балканец
3.Омер Џафери – Чаир

38 кг
1.Данеил Весели – Скопје
2.Лука Ананиев – Балканец
3.Мазневски Даниел – Вардар
3.Максим Димитров – Бучим

2009-10г
26 кг
1.Енис Латифи – Косово
2.Дарио Ѓуров – Балканец
3.Младен Ефтимов – Бучим
3.Бехан Беалими – Чаир

30 кг
1.Андреј Мишев – Балканец
2.Алтин Беслими – Чаир
3.Заим Изаировски – Шкупи
3.Алби Сусури – Косово

52 кг
1.Ѓорги Јованов – Бучим
2.Анид Садику – Скопје
3.Един Фезовиќ – Скопје

2006-08г
38 кг
1.Ристе Ставрев – Бучим
2.Увејт Фуга – Скопје
3.Рамазан Хасиќ – Шкупи
3.Арбин Боснаку – Чаир

45 кг
1.Стефан Стојков – Балканец
2.Коки Иванов – Бучим
3.Мартин Неделковски – Вардар
3.Абдула Осман – Студеничани

51 кг
1.Мехмет Усеинов – Бучим
2.Муамед Весели – Шкупи
3.Мустафа Садиу – Шкупи
3.Јован Атанасов – Балканец

55 кг
1.Стојанче Стојков – Балканец
2.Хамза Рушити – Студеничани
3.Бесар Баса – Косово
3.Петар Катиќ – Србија

65 кг
1.Зоран Шоров – Балканец
2.Јован Стефанов – Балканец
3.Јован Балабанов – Балканец
3.Христијан Тасевски – Балканец

85 кг
1.Андреј Трајчов – Балканец
2.Увејт Алиу – Студеничани
3.Фидаи Јахау – Косово

110 кг
1.Илија Атанасов – Бучим
2.Самил Асанов – Бучим
3.Хасан Таргитај – Неготино
3.Јован Митев – Балканец

2004-06 г
51 кг
1.Георги Ѓоргиев – Бучим
2.Стефан Митев – Бучим
3.Спасе Илиев – Бучим
3.Филип Глигоров – Бучим

55 кг
1.Михајло Илиев – Бучим
2.Радомир Димитриевиќ – Бучим
3.Милоним Џабир – Ускана

71 кг
1.Никола Танев – Бучим
2.Бујал Османи – Студеничани
3.Мухсин Алиу – Студеничани
3.Кристијан Славески – Вардар

2003-04г
74 кг
1.Стефан Димитров – Бучим
2.Дени Јосифов – Бучим
3.Мартин Иванов – Бучим

Девојки

2011 – 12г
47 кг
1.Јорданка Христов – Бучим
2.Марија Митева – Бучим

52 кг
1.Виолета Атанасова – Бучим
2.Ана Георгиева – Бучим
3.Ивана Стојанова – Бучим

2008 – 2010г
38 кг
1.Ангела Трајковска – 7 Мај
2.Анастасија Јованова – Бучим
3.Викторија Глигорова – Бучим

41кг
1.Викторија Ѓурова – Балканец
2.Сандра Ангелковска – Бучим
3.Сања Јанева – Бучим

2007 – 08г
65 кг
1.Мелани Младеновска – Бучим
2.Валентина Веловиќ – Србија
3.Лорена Дураи – Косово

2004 – 06г
55кг
1.Зорица Јованова – Бучим
2.Марија Цветанова – Балканец
3.Диелза Суља – Косово
3.Тамара Цветковска – 7 Мај

60 кг
1.Барбара Стојковска – 7 Мај
2.Марија Неделковска – Вардар
3.Благица Тодоровска – Бучим
3.Анабела Данилова – Балканец