Ревашот меѓу Усман и Масвидал пред 15 000 гледачи (ВИДЕО)

150

Претседателот на УФЦ, Дана Вајт, ексклузивно објави дека УФЦ 261 ќе се одржи пред преполна сала во арената „Ви Стар“.

И покрај светската пандемија на коронавирусот и се поголемиот број случаи, најпознатата ММА организација во светот најде начин да ги врати гледачите на трибините.

Ова е токму она што ќе се случи на 24 април во Џексонвил, Флорида.

Потоа ќе видиме 3 натпревари за титулата.

„Реваншот за титулата во полусредна категорија, кој ќе му се спротивстави на шампионот Камару Усман и предизвикувачот Хорхе Масвидал (на првиот меч на УФЦ 251, Усман славеше со едногласна одлука). Ова е главниот меч на вечерта.

За жени, Кинеската Вејли Жанг ќе го брани појасот во сламка категорија против Роуз Намахунас.

Актуелниот шампионка во мува категоријата „мува“ – Валентина Шевченко ќе се пресмета со Џесика Андраде, поранешна носителка на појасот во сламка категорија.

„Се вративме“, откри Вајт во видеото што го сподели на својот Инстаграм профил.