Репрезентативките во борење го почнаа циклусот на поготовки

818

Репрезентација на Македонија во борење за жени денеска го имаше првиот собир во Скопје.

„Ова е само почеток за претстојните европски првенства за У-15 и кадети во Софија, Бугарија, во мај и јуни. Но главен акцент и големи очекувања има од Балканското првенство во октомври кое ќе се одржи во Грција“, вели селекторот на женската репрезентација Илчо Марковски и додава:

„Ова е млад состав со кој ќе се работи наредниот тренажен макро циклус за освојување на одличја на големите континентали и интерконтинентални натпреварувања“.