Пронајдено тело на ММА борец в река

71

Полицијата во Северна Дакота пронашла тело на човек во Црвената река (Ред ривер), а подоцна се испоставило дека станува збор за популарниот ММА борец Дејн Сајерс. 33-годишниот спортист не бил баран, а случајно лице ја алармирало полицијата за безживотно тело во реката.

Резултатите од обдукцијата се уште не се објавени.

https://twitter.com/LFAfighting/status/1401990280794894337?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1401990280794894337%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fmma%2Fotkrixa-mrtv-boec-v-reka%2F

Сајерс е поранешен УФЦ-борец, а неговиот скор во ММА е 12 победи и 4 порази. Американецот беше соборец на Жорж Сент Пјер во ТУФ, а последен пат се бореше во 2018 година, кога забележа пораз.

Потоа, Сајерс влезе во битка со голи раце, но беше нокаутиран во неговиот прв меч од Џошуа Дајер.