Потсетете се 10-те најдобри нокаути на Џошуа (ВИДЕО)

199

Светскиот шампион Ентони Џошуа победи 24 пати во текот на кариерата, а во 22 средби славеше со нокаут, има и еден пораз. Британскиот боксер во саботата во Лондон против украинскиот предизвикувач Александар Усик ги брани шампионските појаси на ИБФ, ВБО и ВБА.

Во пресрет на мечот, објавено е интересно видео во кое не потсетија на десетте најдобри нокаути на Џошуа.

Многумина се уште го сметаат Ентони за дефанзивен боксер, бидејќи долго време ги исцрпува противниците во рингот во текот на неговата кариера.

Тој многу добро ги читаше тактиките на противниците и брилијантно ја распредулва својата сила, а точно знае кога да нападне. И тогаш неговите противници знаеја како да го загубат тлото.

Само Џозеф Паркер и Енди Руиз Јуниор издржаа до крај. Руиз исто така е единствениот што го победи Џошуа.

На Александар Усик во сабота му претстои нова пречка пред британскиот боксер. Украинецот веќе покажа дека е лесен на нозе и вешт во рингот, а ќе биде голем предизвик за шампионот.

Како загревање пред судирот, погледнете ги првите десет нокаути на Џошуа: