Поранешен борец на УФЦ е обвинет за педофилија

109

Поранешниот борец во тешка категорија на УФЦ, Тревис Фултон е обвинет за педофилија.

43-годишниот Американец поседувал детско порно, сексуално експлоатирал дете и добивал детско порно. Во обвиненијата се тврди дека Фултон се обидел да привлече малолетник во сексуална активност со цел да го слика со фотоапарат Канон во ноември 2020 година.

Исто така, се тврди дека Фултон поседувал флеш диск DataTraveler со детско порно во кое учествувало дете под 12-годишна возраст меѓу ноември 2018 година и ноември 2020 година. Фултон првпат се појави пред судот во Седар Рапидс минатиот петок и се изјасни за невин. Во моментов е во притвор и судењето му е закажано за април. Фултон, исто така, наводно чека судење за обвиненија за напад.

Тревис е обвинет дека постојано удирал жена во главата и и се заканувал дека ќе ја убие доколку разговара со полицијата. Неговата статистика во ММА прикажана од Тапологи е 257-55-10, иако точноста на овој знак е тешко да се провери. Учествувал и на многу натпревари во професионален бокс. Во 1999 година забележа победа и пораз под знамето на УФЦ.