Погледнете како помина соочувањето меѓу Миочиќ и Кормиер (ВИДЕО)

103

Помалку од два дена нè одвојуваат од една од најважните борби во тешка категорија во историјата на УФЦ.

Во раните утрински часови во недела е закажан голем настан на УФЦ 252, односно настан на кој Стипе Миочиќ ќе ја брани титулата против многу добро познатиот ривал – Даниел Кормиер.

Ова ќе биде трета последователна средба на актуелниот шампион со истиот противник што го прави Стипе всушност уникатен случај во историјата на УФЦ.

Повеќе од две години, Миочиќ се подготвува и го има истиот главен ривал во главата, а во тој период со ДК неколкупати се соочуваа во печатот. Таа последна средба ќе се случи овој петок околу три часот по полноќ, а како изгледаше тоа најдобро да го провери остатокот од статијата.

https://www.instagram.com/p/CD2c6HTnWjC/?utm_source=ig_embed