Погледнете ја единствената ММА борба на Бадр Хари (ВИДЕО)

156

Најпопуларниот кикбоксер во светот, Бадр Хари,  во кариерата одарботи и една ММА борба.

Мароканецот во мај 2002 година 17 години настапи на настанот „Шоото Холанд“ во Шалкаар.

Дебито на Хари не траеше долго, бидејќи беше поразен со давење со раце за само 22 секунди од Летонецот Едмундс Кирсис, кој во тоа време беше 1-1, завршувајќи ја својата кариера со 5 победи и 7 порази.

Треба да се има предвид дека во тоа време, повеќето холандски борци се подготвуваа за кик бокс и ММА натпревари.