Пејџ ван Зант наскоро ќе ја објави следната борба

164

Пејџ ван Зант најави дека за брзо време ќе објави вест за нова битка во боречките вештини. 26-годишната Американка го забележа во првиот настап БКФЦ и веројатно повторно ќе се бори со голи раце. „12 мерач“ дебитираше во битките со голи раце на 5 февруари 2021 година.

Таа не се претстави баш најдобро и загуби од Бритон Харт, кој ја пофали Пејџ затоа што и скршила заб. На социјалните мрежи, Пејџ изјави дека наскоро ќе се бори и ги повика обожавателите да ја советуваат за нејзиниот следен противник. Сепак, нејзиниот повик имаше спротивен ефект и многу фанови ја повикаа да престане со боречките вештини.

Ван Зант раскина со УФЦ пред една година откако и заврши договорот. Таа има скор 8-5 во ММА и загуби од Аманда Рибас во последната битка во кафезот. Ван Зант победи во една од последните четири ММА борби.