Пејџ ван Зант ги израдува приврзаниците со жешки фотографии (ФОТО)

141

Натпреварувачката во БКФЦ, Пејџ ван Зант, повторно ги разбуди страстите на своите следбеници на социјалните мрежи. 27-годишниот Американка објави неколку жешки фотографии и покажа месо, така што им ги наполни очите.

На почетокот на февруари оваа година, Ван Зант дебитираше во БКФЦ. Таа не се претстави многу добро, но помина 5 рунди од 2 минути со Бритон Харт, а потоа загуби со одлука.

Многу нејзини обожаватели не беа воодушевени од неа и ја повикаа да се повлече од спортот. Сепак, Пејџ нема намера да го стори тоа и веќе тренира за нова битка во кафезот или во рингот.

Ван Зант има скор 8-5 во ММА и победи само во 1 од последните 4 борби во кафез.Видео од тренинг на Ван Зант.