Најнови Вести

Тајсон Фјури: Правам уште три борби и се пензионирам
Конор Мек Грегор го освои бонусот од 50.000 долари за изведба на вечерта
Цероне по мечот со Мек Грегор е префрлен во болница
Мек Грегор: Испишав историја, горд сум на тоа!
Моќно враќање на Мек Грегор – за 40 секунди го нокаутира Цероне (ВИДЕО)
На Изборното првенство во борење почестите за проверени и млади борачи
Марија Петровска освои бронза на Гранд при Кроација (ФОТО)
previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Актуелно

Меѓународна Сцена

Домашна Сцена

Бокс

Тајсон Фјури: Правам уште три борби и се пензионирам

Тајсон Фјури: Правам уште три борби и се пензионирам

Наскоро Тајсон Фјури планира да се повлече од боксот. ПоранешниотПрочитај повеќе » ...
Изненадување: Џошуа преговара со Усик

Изненадување: Џошуа преговара со Усик

Светскиот шампион во бокс во тешка категорија Ентони Џошуа иПрочитај повеќе » ...
Крикот на Вајлдер: Ќе убијам човек во кафезот

Крикот на Вајлдер: Ќе убијам човек во кафезот

Шампионот во тешка категорија на ВБЦ, Дионтеј Вајлдер сепак веруваПрочитај повеќе » ...
Дејли меил: Се уште нема договор меѓу Пулев и Џошуа

Дејли меил: Се уште нема договор меѓу Пулев и Џошуа

Веста за средбата меѓу Кубрат Пулев и Ентони Џошуа воПрочитај повеќе » ...
Дионтеј Вајлдер: Ќе се пензионирам, ако Фјури ме нокаутира во две рунди

Дионтеј Вајлдер: Ќе се пензионирам, ако Фјури ме нокаутира во две рунди

Шампионот во тешка категорија на ВБЦ, Дионтеј Вајлдер не веруваПрочитај повеќе » ...
Холандија сака Бадр Хари да боксира на Олимпијадата во Јапонија

Холандија сака Бадр Хари да боксира на Олимпијадата во Јапонија

Легендата на кикбоксот, Бадр Хари, може да боксира на ОлимпискитеПрочитај повеќе » ...

Карате

Борење

На Изборното првенство во борење почестите за проверени и млади борачи

Денеска на Изборното првенство за сениори во Скопје за првитеПрочитај повеќе » ...
Две години Олимпија, годинава освоени 80-тина медали

Две години Олимпија, годинава освоени 80-тина медали

Боречкиот клуб Олимпија од Штип вчера одбележа дев години одПрочитај повеќе » ...
Балканец со 12 борачи освои 11 медали на „Легендите на Спартак“

Балканец со 12 борачи освои 11 медали на „Легендите на Спартак“

Денеска Балканец со 12 борачи освои 11 медали на МеморијалниотПрочитај повеќе » ...