Најнови Вести

Петар Арсовски се пласира во финалето на Купот на Бугарија
Соочување меѓу Хари и Верховен пред реваншот (ВИДЕО)
Хабиб е голем фаворит на средбата со Сент Пјер
Мек Грегор го „поздрави“ Френки Едгар, најавувајќи го враќањето?!
Мајк Тајсон за враќањето во рингот, нагласува дека е во форма (ВИДЕО)
Енди Руиз: Пак ќе ви ги затворам устите во декември
Мек Грегор: Подготвен сум
previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Актуелно

Меѓународна Сцена

Домашна Сцена

Бокс

Петар Арсовски се пласира во финалето на Купот на Бугарија

Петар Арсовски се пласира во финалето на Купот на Бугарија

Петар Арсовски (-40 кг) се пласира во финалето на „КупотПрочитај повеќе » ...
Мајк Тајсон за враќањето во рингот, нагласува дека е во форма (ВИДЕО)

Мајк Тајсон за враќањето во рингот, нагласува дека е во форма (ВИДЕО)

Мајк Тајсон одговори на гласините дека може да се вратиПрочитај повеќе » ...
Енди Руиз: Пак ќе ви ги затворам устите во декември

Енди Руиз: Пак ќе ви ги затворам устите во декември

Шампионот во тешка категорија Енди Руиз во декекмври по вторПрочитај повеќе » ...
Петар Арсовски победи во осминафиналето на Купот на Бугарија

Петар Арсовски победи во осминафиналето на Купот на Бугарија

Петар Арсовски (-40 кг) на стартот на „ Купот наПрочитај повеќе » ...
Почина боксерот нокутиран на настанот на Усик во Чикаго

Почина боксерот нокутиран на настанот на Усик во Чикаго

Професионалниот бокс однесе уште еден човечки живот. Патрик Деј (17-4-1,Прочитај повеќе » ...
Фјури ќе добие големи пари за настапот во ВВЕ

Фјури ќе добие големи пари за настапот во ВВЕ

Излетот на Тајсон Фјури во професионалното борење (кечерството) ќе бидеПрочитај повеќе » ...

Карате

Борење

Пет медали за Вардар, Стефан Димчевски во Велес докажа дека заслужува место во репрезентацијата

Пет медали за Вардар, Стефан Димчевски во Велес докажа дека заслужува место во репрезентацијата

Младите борачи на Вардар на Меморијалниот турнир „Љубомир Коцев-Листон“ штоПрочитај повеќе » ...
Глигоров: Суспензијата е незаконска, прекрешени се одредби на Статутот и на Дисциплинскиот правилник

Глигоров: Суспензијата е незаконска, прекрешени се одредби на Статутот и на Дисциплинскиот правилник

Суспендираниот директор на репрезентацијата во борење на Македонија, Страшо Глигоров,Прочитај повеќе » ...
Шабан Трстена ги додели петте оскари

Шабан Трстена ги додели петте оскари

Олимпискиот шампион Шабан Трстена трет пат по ред додели ЗлатниПрочитај повеќе » ...
Утре Шабан Трстена го доделува „Златниот олимписки Оскар“

Утре Шабан Трстена го доделува „Златниот олимписки Оскар“

Утре олимписки шампион Шабан Трстена по трет пат ќе гоПрочитај повеќе » ...