Најнови Вести

Гегард Мусаси: Пребрз сум и потехничар сум од Рафаел Ловато
Синот на Андерсон Силва победи со нокаут во мај тај дебито
Пауло Коста: Тренерот ме уценуваше и ми бараше пари
Вајлдер мора на промоторот на Поветкин да врати 5 милиона долари
Бизнисмени собираат пари за реваншот Руиз – Џошуа
Кадетската репрезентација отаптува на Европското првенство во Фиренца
Овој викенд е Белатор 223

previous arrow
next arrow

previous arrownext arrow

Slider

Актуелно

Меѓународна Сцена

Домашна Сцена

Бокс

Вајлдер мора на промоторот на Поветкин да врати 5 милиона долари

Дионтеј Вајлдер и Александар Поветкин не се бореа во рингот,

Прочитај повеќе »

Бизнисмени собираат пари за реваншот Руиз – Џошуа

Локалните бизнисмени во Мексико почнаа да собираат пари за организирање

Прочитај повеќе »

Фјури: Ќе продолжам да го победувам Вајлдер повторно и повторно

Откако Тајсон Фјури повторно доби на интензитет, изгледа реваншот со

Прочитај повеќе »

Маилгнаџи: Ако мајка му на Лобов е таму, ќе ја исплукам и неа

Поранешниот боксерски шампион Поли Малигнаџи со нетрпение ја чека борбата

Прочитај повеќе »

Тишченко го освои првиот појас (ВИДЕО)

Олимпискиот шампион од 2016 Евгениј Тишченко (5-0, 3 КО) во

Прочитај повеќе »

Хрговиќ направи нов скок на ВБЦ-листата

По убедливата победа во американското деби Филип Хрговиќ (8-0, 6

Прочитај повеќе »

Карате

Борење

Кадетската репрезентација отаптува на Европското првенство во Фиренца

Кадетската репрезентација отаптува на Европското првенство во Фиренца

Македонската кадетска репрезентација во борење викендов ќе настапи на Европското

Прочитај повеќе »
Олимпија се врати со шест медали од Косово

Олимпија се врати со шест медали од Косово

Борачите на Олимпија се вратија со шест медали од Меѓународниот

Прочитај повеќе »
Шампионот за шампионот – Хабиб Нурмагомедов го доби подарокот од Шабан Трстена

Шампионот за шампионот – Хабиб Нурмагомедов го доби подарокот од Шабан Трстена

Големиот шампион на УФЦ, Хабиб Нурмагомедов, го прими подарокот од

Прочитај повеќе »
Давид Мишев поразен од Колесник во репасажот на Европското првенство (ВИДЕО)

Давид Мишев поразен од Колесник во репасажот на Европското првенство (ВИДЕО)

Давид Мишев е поразен во репасажот на Европското првенство за

Прочитај повеќе »