Осенсеи освои 4 медали на џиу џицу турнирот во Бања Лука (ФОТО/ ВИДЕО)

310

На меѓународниот џиу џицу турнир „Видовден опен 2021“ во Бања Лука, Босна и Херцеговина, натпреварувачите на Осенсеи од Штип освоија 4 медали – 2 сребрени и 2 бронзени.

На турнирот учествуваа над 250 натпреварувачи од Србија, Македонија, Словенија, БиХ и Црна Гора.

Медалите ги освоија:

Димитри Радев У-10 – 30 кг – сребрен

Станислав Грпов У-18 -60 кг – сребрен

Данил Николиски  У-16 -60 кг – бронзен

Ева Димитрова У-18 -63 кг – бронзен