27.8 C
Skopje
31/07/2021 | 11:52
Почетна ММА Меѓународна сцена Најлуд нокаут или трагедија од руското ММА (ВИДЕО)

Најлуд нокаут или трагедија од руското ММА (ВИДЕО)

304

Рускиот борец Вјачеслав Птичин на невиден начин го нокаутира својот сонародник Вјачеслав Расловац на натпреварот Modern Fighting Pankration.

Ваквиот нокаут предизвика прво неверување, а потоа и ентузијазам кај руските ММА фанови.

„Фантастичен нокаут на Птичин! Во борбените вештини сум веќе 40 години и никогаш не сум видел вакво нешто“, напиша на Инстаграм Дмитриј Конков, претседател на МФП.

Тој додаде дека Расловц се опоравил после бизарниот нокаут.