Мек Грегор: Ќе ги наплескам сите селани во јули

210

Конор Мек Грегор верува во својата победа во јули. 32-годишната ѕвезда на УФЦ ќе има трета борба со Дастин Порие во лесна категорија. Тие ја предводат главната борба на УФЦ 264 на 10 јули во Лас Вегас.

За среќа, салата ќе биде полна со обожаватели, а билетите се распродадени за само неколку минути. „Озлогласениот“ загуби од Пориер со нокаут на крајот на јануари оваа година.

Ударите на Пориер го обезличија Мек Грегор и тој беше нокаутиран во втората рунда. Така, големата ѕвезда на УФЦ доби само една од последните три борби во организацијата и за прв пат загуби со нокаут во ММА.

Тој и Пориер имаат по една победа и кој ќе победи во трилогијата ќе добие шанса за титула во лесна категорија. Новиот шампион ќе биде објавен овој месец во битка помеѓу Чарлс Оливеира и Мајкл Чендлер.

Не чекаат интересни недели за лесна категорија, а на социјалните мрежи Мек Грегор избувна дека ќе ги шокира сите.

„Гледајте како ќе го покажам искуството и ќе ги шокирам тие селани. Почнувам на 10 јули“, напиша Мек Грегор.