Мејведер и Пол договориле меч? Веќе се знае и датумот

111

Еден од најдобрите боксери во историјата на боксот, Флојд Мејведер Јуниор е подготвен да влезе во рингот против Логан Пол. Нивниот егзибициски меч беше најавен за 20 февруари, но на крајот не се одржа. Во меѓувреме, желбата за таа борба се врати, што беше потврдено од Мејведер на неговиот Инстаграм.

Во најавата славниот боксер посочи пет градови во кои може да се организира егзибициски меч против Логан, братот на Џејк Пол, кој го нокаутираше Бен Аскрен минатиот викенд.

Средбата треба да се одржи на 5 јуни, а борците за тој дуел не смеат да ја надминат договорената тежина. Наводно, Мејведер не треба да тежи повеќе од 72,6, а Логан Пол, кој е поголем, тежи повеќе од 86,2 килограми.

Постариот брат на Џејк загуби во единствениот професионален перформанс во боксот од колегата на Јутјуб, Олаиде Вилијам Олатунџи, попознат како КСИ.