Масвидал го прашаа што би бил да не станеше ММА борец: Ќе бев во затвор или мртов

153

Хорхе Масвидал (35-15) загуби со нокаут во втората рунда на крајот на април против шампионот Камару Усман во меч за титулата во средна категорија на УФЦ.

За американскиот ММА борец тоа беше втор нокаут пораз во кариера и втор по ред против Усман.

На нивниот прв дуел на 12 јули минатата година нигерискиот шампион победи со едногласна одлука на судиите. Минатата година, Масвидал ја прифати борбата една недела пред настанот, без вистински подготовки.

Гејмбред сака да има уште една борба до крајот на годината.

Деновиве на својот Твитер одговараше на прашања од фановите и откри дека сака уште една борба против шампионот Усман, но тешко дека ќе ја добие таа можност наскоро.

„Сакам да му возвратам бидејќи ме нокаутираше“, рече Хорхе Масвидал, а на прашањето што би бил доколку не станеше борец, тој одговори: