Масвидал: Ќе му ја разбијам фацата на страшливиот Усман (ВИДЕО)

261

„Најлошото копиле“ во ММА уште еднаш докажа дека е вистински борец и ја прифати борбата за титулата по само неколку дена од известувањето. Гејмбред ќе се бори против Камару Усман во главната борба на УФЦ 251, што ќе се одржи овој викенд во Абу Даби на островот Јас. Среќната ѕвезда се крена за Масвидал, откако Гилберт Барнс испадна од борбата и така Хорхе го поправи својот влошен однос со организацијата и го спаси главниот меч.

Хорхе и Усман веќе долго време се навредуваат, а сега е време за бизнис. Гејбред верува дека шампионот во лесна категорија е лажен човек и не може да чека да му го покаже на светот овој викенд.

„Јас сум многу среќен затоа што ќе му го скршам лицето и тие ќе ми платат за тоа. Дали сте виделе дека Усман зборува за сите? Сето тоа е негативно и ги потценува другите. Ќе ја исклучам неговата светлина за да направам мој сјај. Ќе ја направам мојата светлина што е можно посветла. Усман веќе долго време зборува глупости за мене. Не верувам во ништо од тоа.

Знам каков страшливец е овој човек. Го познавам долго време. Тоа е човек кој пред неколку години сакаше фотографии со мене. Но, сега стана гангстер, зарем не? Не ми се верува. Се преправаме дека тој не знае кој сум јас? Тоа е многу лажно. На нашиот датум ќе му докажам на светот колку е лажен овој човек.

Време е за наплата. Знаете дека вашето момче е коцкар. Се обложувам на себеси повеќе од било што на овој свет. Благодарност до букмејкерите за коефициентите, затоа што ќе заработам пари. Благодарам. Не го добив она што го сакав од УФЦ, но многу е близу до посакуваната сума. Ќе направам секакви шеми, но ќе ги добијам парите што ги заслужувам“, рече Масвидал.