Мани Пакијао: Мек Грегор го потцени Пориер

159

Мани Пакијао, кој е еден од најголемите во историјата на боксот, реши да го коментира појасот на Конор Мек Грегор. Ѕвездата на УФЦ минатиот месец во Абу Даби загуби со нокаут од Дастин Пориер. Пред борбата, „Ноториус“ зборуваше за тоа како би боксирал со Пакијао, но тоа нема да се случи во блиска иднина.

Мек Грегор треба да им се врати на победите во октагонот, па дури потоа да размисли за боксерскиот ринг. Мани е единствениот во историјата на боксот кој освоил титули во 8 различни категории. Тој ги имаше 12 најголеми светски титули.

Битката помеѓу Пакијао и Мек Грегор ќе заработеше многу пари, но нема да ја видиме наскоро.

„Поразите се дел од борбите. Има победници и губитници во овој спорт. Тоа е се. Не е важен поразот, туку како го прифаќате во животот. Важно е како ќе се справите со овој тежок момент. Конор Мек Грегор веќе имаше победа над Пориер и го потцени“, раскажа легендата на боксот за ABS-CBN News за поразот на Конор.

Од седиштето на Пакијао велат и дека Мек Грегор веројатно размислувал за боксерскиот меч со Пакијао и тоа му изгледало како лоша шега со него.