Македонија со тројца репрезентативци на Европското џудо првенство во Пореч

166

Македонија на Европското џудо првенство за јуниори од 4 до 6 ноември во Пореч, Хрватска, ќе настапи со тројца репрезентативци.

„Боите на Македонија ќе ги бранат Резарт Хусени и Хамза Јашари кои ќе настапат во категоријата до 66 килограми, а Еди Шерифовски ќе се бори во категоријата до 81 килограм. Селектор е Горан Мицкоски, а согласно препораките, Ковид-19 тим менаџер е Игор Паскоски“, соопшти Џудо федерацијата на Македонија.