Маја Бобан седма на Светското првенство во самбо

366

Маја Бобан седма на Светското првенство во самбо што заврши вчера во Нови Сад, Србија.

Бобан во четвртфиналната борба во категоријата до 68 килограми во спорт самбо за сениори загуби од Волха Малеика од Романија со 0-4, која стана светски шампион.