Лама и Етеми ги добија противниците на Светското првенство во бокс

431

Македонските боксери ги добија противниците на Светското првенство во бокс кое синоќа сепктакуларно беше отворено во Белград, Србија.

Прв стартува Јасин Лама против Фабио Росели на 27 октомври, додека Арсим Етеми во првото коло е слободен, а во второто силите ќе ги одмери со Андреј Кирјаков од Молдавија на 30 октомври.

Светско првенство во бокс:

60 кг Јасин Лама – Фабио Росели (Сејшели) 27 октомври

80 кг Арсим Етеми – во првото коло е слободен

Арсим Етеми – Андреј Киријаков (Молдавија) 30 октомври