Крис Вајдман ја покажа ногата по операцијата (ФОТО)

267

Крис Вајдман ја покажа ногата по операцијата на која беше извршена пред неколку дена. 36-годишната Американec се врати дома со приватен авион што Дана Вајт го испрати на Флорида. Минатиот викенд, Вајдман брутално ја скрши ногата во битка со Ураја Хол.

Крис сега е дома и рече дека лекарите му рекле да ја отстрани шипката. Ова требаше да се случи за две недели, но лекарите го натераа да го стори тоа веднаш. На социјалните мрежи Вајдман ги покажа лузните од операцијата и објави видео.

Во следната година, Вајдман ќе се опорави и ако одлучи, тогаш може да се врати во кафезот до крајот на 2022 година. Вајдман тогаш ќе има 37 години.

Тој има скор 15-6 во ММА и има добиено само две од последните осум борби во УФЦ. Крис акумулира пет брутални порази, а згора на тоа и оваа ужасна повреда.