Коста заработи најмногу и покрај поразот од Ветори

116

Пауло Коста заработи најмногу пари од УФЦ фајт најт 196 кој се одржа викендов во Лас Вегас, Невада. Иако со судиска одлука беше поразен од Марвин Ветори, Бразилецот ќе добие 150.000 долари.

Ветори, пак, зема 120.000 долари, а ќе добие и 20 отсто од платата на Коста (30.000 долари) поради тоа што бразилскиот борец не успеа да влезе во средна категорија.

Еве кој колку зел по УФЦ Фајт најт 196:

Пауло Коста – 150.000 долари

Марвин Ветори – 120.000 долари

Алекс Касерес – 72.000 долари

Франциско Триналдо – 72.000 долари

Ранда Маркос – 54.000 долари

Рики Глен – 40.000 долари

Џонатан Мартинез – 36.000 долари

Двајт Грант – 30.000 долари

Син Ву Чои – 30.000 долари

Џесика Роуз Кларк – 30.000 долари

Рики Глен – 40.000 долари

Парк Џу Јун – 30.000 долари

Лауреано Старополи – 28.000 долари

Ливија Рената Соуса – 28.000 долари

Кама Ворти – 24.000 долари

Ајк Вилјануева – 20.000 долари

Николае Негумереану – 20.000 долари

Џеј Херберт – 20.000 долари

Џими Пикет – 20.000 долари

Грегори Родригез – 16.000 долари

Мејсон Џонс – 16.000 долари

Звиад Лазишвили – 16.000 долари

Џоселин Едвардс – 15.000 долари

Табата Ричи – 14.000 долари

Дејвид Онама – 12.000 долари

Марија де Оливеира Нета – 12.000 долари

Џеф Молина – 12.000 долари

Даниел Ласерда – 12.000 долари