Конор Мек Грегор размислува дали да го купи Манчестер Јунајтед

199

Конор Мек Грегор ги праша своите фанови дали да го купи Фудбалскиот клуб Манчестер Јунајтед, кој е еден од најскапите спортски активи во светот. Мек Грегор изгледа не ја знае вистинската вредност на клубот. Сепак, смешно е да се види колку негови обожаватели загризаа на објавата на социјалните мрежи.

Мек Грегор лесно го победи Доналд Цероне на УФЦ 246, но потоа загуби од Дастин Пориер на УФЦ 257, откако претходно беше поразен од Хабиб Нурмагомедов.

Неговата општа статистика не е лоша, но не одговара на неговите неодамнешни изјави.

По спорот околу ветената донација пред мечот со Дастин Пориее, Конор се чини дека се врати на неговиот скандалозен режим, кој стана популарен пред повеќе години.

Можеби истрагата била предизвикана од мачо-став или тотална заблуда, но тој сепак навистина го објави ова на Твитер:

Иако Конор неодамна го продаде својот удел во неговото виски „Пропер 12“, дури и неговите најжестоки обожаватели беа свесни во коментарите дека тоа е голем залак за него.

Манчестер јунајтед е проценет на над 4 милијарди долари – колку што беше последната проценка за УФЦ.