Конор: Јас сум побогат од сите УФЦ-борци заедно

376

ММА ѕвездата Конор Мек Грегор сака да се фали со своето богатство и тоа го прави повторно додека пуши сомнителна цигара додека гол вози спортски автомобил.

Неговото богатство се проценува на околу 200 милиони долари, иако загуби три од последните четири борби на УФЦ.

Тој во моментов се опоравува од скршеница на ногата што се случи во јули во неговата последна борба против Дастин Пориер на УФЦ 264.

Се чини дека рехабилитацијата оди добро и Ирецот е добро расположен, експлодира од фалби за сопственото богатство:

„Побогат сум од сите борци на УФЦ заедно, кучки – јас сум раперот Рик Рос.

Брчам околу Мајами. Најбогатиот човек во УФЦ“.