Хорхе Масвидал се сретна со Доналд Трамп во Мајами

79

Најлошото копиле во УФЦ го пречека американскиот претседател Доналд Трамп во Мајами.

Хорхе Масвидал го чекаше Трамп на аеродромот, каде се сретнаа и разменија неколку зборови. Интересно, Масвидал носеше маска, а Трамп, кој неодамна се опорави од Ковид-19 во свој стил, не носеше маска.

Во последниве денови Хорхе продолжи да го поддржува Трамп и ги повика своите сонародници да гласаат за него, бидејќи во спротивно ги чека мизерија.

Хорхе има учинок 35-14 во ММА и се подготвува за борба со уште еден миленик на Трамп. УФЦ соопшти борба меѓу Масвидал и Колби Ковингтон во декември. Не е јасно во оваа битка чија страна ќе застане Доналд Трамп. На социјалните мрежи, Трамп го пофали Масвидал, кој бил многу цврст и паметен човек.

„Кој би помислил пред 17 години дека шпанско дете, кое се бори во дворовите на Мајами, ќе се сретне со претседателот на САД во неговиот град. Ова е американскиот сон“, напиша Масвидал по средбата и пушти видео.

https://www.instagram.com/p/CGZ1E2JFdl6/?utm_source=ig_embed

.