Холифилд за мечот со Тајсон тренира со Владимир Кличко (ВИДЕО)

202

Поранешниот боксерски шампион во тешка категорија Ивандер Холифилд тренира со Владимир Кличко од што објави и видео.

Ветеранот треба да се врати во рингот за меч против вечниот ривал Мајк Тајсон кој ќе биде од егзибициски карактер. Сите средства од овој спектакл треба да одат во хуманитарни цели.